Je v poriadku mať hnedý výtok po potrate v 23 tt?

Zodpovedané
14. okt 2022

Dobrý deň,

pred mesiacom som potratila v 23 tt. Krvácala som približne týždeň a pol, potom raz za čas hnedkasté špinenie a potom to na 3 dni prestalo. Následne ako sme mali s manželom styk, po 2 týždňoch som mala hnedú, priam čiernu, krv na vložke. Takto som to mala zo 2 - 3 dni, potom zase nič a teraz mávam hnedý výtok a niekedy je tam aj krv, ale iba keď sa utriem.

Myslíte, že by mohlo ísť už o menštruáciu?

Lebo ma aj pobolieva brucho ako pred menštruáciou.

A kedy je najlepšie sa začať snažiť o bábätko?

Ďakujem, prajem pekný deň.

Dobrý deň,

po spontánnom potrate bez nutnosti čistenia (zákrok), sa môžete snažiť po 6 týždňoch.

Prvý menzes po potrate môže byť odlišný ako býva bežne. Ak bolo na kontrole u gynekológa všetko v poriadku, je možné špinenie považovať za začínajúci menzes. Ak by ste ale špinili viac ako 14 dní, prípadne by sa špinenie opakovalo s prestávkami viackrát v rámci cyklu, vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník