Je v poriadku krvácanie po vyšetrení v 3. trimestri?

Zodpovedané
10. dec 2021

Dobrý deň,

v prvom rade ďakujem, že už viackrát ste mi odpovedali a upokojili ma. Žiaľ ste mali aj pravdu o prejavoch skrátenia cervixu a skončila som v nemocnici..

Som v 29. týždni a už mesiac mäm terapiu. 3 dni ma trápi krvácanie po vaginálnom vyšetrení. Prvý deň to bola jasnočervená krv. Ďalšie dni je síce tmavočervená, ale vraj 2 dni je norma takéhoto špinenia.

Vyšetrenie je bolo bolestivé, nikdy sa mi to za celé tehu nestalo. A to som vaginálne bola vyšetrovaná vždy. Dávam si Ascorutin aj vitamin C. Inak stále ležím a z postele schádzam len na nutné úkony. Som na 1 prst otvorená a to ma veľmi znepokojuje.

Je normálne takéto krvácanie?

Pohyby cítim. Sono a prietoky sú ok. Beriem magnézium infúzie a Utrogestan večer. Ale ten v noci nachádzam na vložke aj s krvou. Krvácanie nie je veľké. V Trendelenburgovej polohe je ho len málo. Na wc a v sprche je to viac.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

mrzí ma, že je to takto. Treba myslieť pozitívne, nie je nič stratené. Každý jeden deň sa počíta. Nález je už teda pokročilý, slabo krvácate pravdepodobne pre nie úplne šetrné vyšetrenie.

Ale dnes, maximálne zajtra by už malo ustať. Okrem Ascorutinu a oddychu preto neviete nič urobiť. Je normálne, že je krvácanie silnejšie, keď sa postavíte. Pokiaľ je panva nadvihnutá, tak krv sa nemá ako vyplaviť.

Želám Vám veľa síl a držím silno palce.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník