Je v poriadku, keď počas menštruácie idú zo mňa aj krvné zrazeniny?

Zodpovedané
26. jan 2022

Dobrý deň,

už viac ako 6 mesiacov užívam antikoncepciu Yaz. Krvácanie mávam slabé a v norme. Tento mesiac je však dosť silné a druhý deň mi idú aj krvné zrazeniny.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri antikoncepcii býva krvácanie slabé. Raz za čas sa ale môže prihodiť výnimka a krvácanie zmení intenzitu. Pokiaľ ste nevynechali žiadnu tabletu v rámci cyklu, tehotná by ste nemali byť a výraznejší problém v tom nevidím.

Pokiaľ by krvácanie výrazne silnelo, prípadne by sa opakovalo v nasledujúcom cykle, vyhľadajte ambulantného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník