Je v poriadku keď mám už 10 DC menštruáciu?

Zodpovedané
19. aug 2022

Dobrý deň,

chcem sa spýtať či je v poriadku keď mám už 10 DC menštruáciu?

Prvých 7 dní býva silná a potom ešte po utretí mávam také 3 - 4 dni krv na papieri. Snažíme sa už dlhšie o druhé dieťatko, beriem lieky na štítnu žľazu a pijem alchemilkový čaj po ovuláciu.

Ďakujem Vám za odpoveď. Prajem pekný deň

Dobrý deň,

za normálnu dĺžku krvácania považujeme dĺžku do 7 dní.

Ak je tiež neprimerane silná, absolvujte vyšetrenie u gynekológa, či dôvodom nie je polyp alebo myóm. To by mohlo brániť tehotenstvu.

Silné a dlhotrvajúce menštruačné krvácanie nazývame menorrhagia.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník