Je v poriadku, keď je krčok v 28. týždni 2,58?

Zodpovedané
21. jan 2022

Dobrý deň,

som v 28. týždni a krčok mám 2,58 cm. Všade čítam, že ženy s krčkom tejto dĺžky a ich lekári to považujú za krátky kŕčok. To znamená, že majú nariadený kľudový režim.

Môj gynekológ sa k tomu vyjadril, že je to v poriadku. Vraj je kŕčok pevný a pekne drží. Beriem len magnézium. Bábätko je už asi od 26. týždňa otočené dole hlavou. Odvtedy pociťujem na spodok taký mierny tlak, no nie je to nič strašné.

Mám si preventívne nasadiť prísnejší kľudový režim?

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri takej dĺžke by bol na mieste kľudový režim. Do pôrodu máte ešte ďaleko.

Skúste aspoň viac ležať, nenamáhať sa, nič ťažké nedvíhať. Pri akýchkoľvek ťažkostiach vyhľadajte svojho gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník