Je v poriadku, keď 13 ročná dcerá má svoju prvú menštruáciu už 10. deň?

Zodpovedané
25. jan 2022

Dobrý deň,

moja 13 ročná dcerá má svoju prvú menštruáciu už 10. deň. Má ju pomerne slabú a ani brucho ju nebolí.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

samozrejme. Neobávajte sa, jej hormonálny systém ešte iba dozrieva. Okrem predĺženého krvácania sa môžu vyskytnúť aj výraznejšie nepravidelnosti cyklu.

Pokiaľ by ale išlo o dlhotrvajúce, prípadne časté nadmerné krvácanie, vyhľadajte detského gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník