Je v poriadku časté tvrdnutie brucha v 16. týždni?

Zodpovedané
22. apr 2022

Dobrý deň,

som v 16. týždni a mám časté tvdnutie brucha i napriek užívaniu magnézia. Zospodu ma lekár ešte nevyšetril aj napriek tomu, že predošlé tehotenstvo sa mi od 15. týždňa skracoval krčok.

Je to normálne?

Ďakujem

Dobrý deň,

keďže bol problém už v predchádzajúcej gravidite, základom je už preventívne dodržiavať kľudový režim. Magnézium užívajte aspoň 3x1 denne (môžete užívať až 3x2 denne).

Môže Vám tvrdnúť bruško aj častejšie, napríklad 10-15x denne, ale nie pravidelne.

Pokiaľ Vás lekár doposiaľ nevyšetril, požiadajte ho o to.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník