Je v poriadku časté močenie v 5. mesiaci tehotenstva?

Zodpovedané
5. aug 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Som v 19. týždni plus 5 dní a často mávam nutkanie na wc. Niekedy to nie je až také hrozné, dá sa to zvládnuť. Inokedy som na wc, ľahnem si a už znovu mám nutkanie ako keby šteklenie. Dnes som bola na poradni a dcérka je nízko.

Môže mi tlačiť na mechúr?

Nemám žiadne pálenie a ani rezanie pri močení.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

častejšie močenie ako obvykle je sprievodným javom tehotenstva.

U Vás je však vystupňované pravdepodobne pre nízko nasadajúce dieťatko. Pokiaľ je maličká nízko, tak musíte trochu poľaviť a zaujať kľudový režim.
Ešte je maličká, polohu zmení, avšak kľudovým režimom zmiernite tlak na pôrodné cesty a predídete skracovaniu krčka maternice a neskôr hroziacemu predčasnému pôrodu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník