Je v poriadku časté močenie v 20. týždni?

Zodpovedané
7. aug 2021

Dobrý večer,

som v 20. týždni a mám strašné nutkanie na wc. Keď chodím, tak mám nutkanie i napriek tomu, že som bola pred 3 minútami. Niekedy mám hodinku, že mi vôbec netreba a potom znovu.

Tento problém mám už tretí deň. Mávam aj tvrdnutie podbruška a beriem magnézium. Dcérka je vraj nízko. Pálenie a svrbenie nemám.

Čo to môže byť?

Je to bežné?

Mám to riešiť s gynekológom?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, mali by ste vyhľadať gynekológa. Nutkanie bez štípania a rezania pri močení môže byť spôsobené práve nízko nasadajúcou hlavičkou plodu. Môže však ísť aj o zápal močových ciest, ktorý je potrebné vylúčiť.

Pokiaľ Vám tvrdne bruško, užívajte Magnézium pravidelne a majte kľudový režim.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník