Je v poriadku, ak mi bol v 19 tt nasadený Macmiror bez steru?

Zodpovedané
11. okt 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa s vami poradiť, nakoľko naozaj neviem, ako sa postaviť k postupu môjho gynekológa. Aktuálne som v 19 tt, prvé tehotenstvo skončilo v 9 tt MA, tak naozaj nechcem nič zanedbať.

Obrátila som sa na svojho gynekológa, nakoľko sa mi zmenil výtok - spočiatku bol žltý, aktuálne biely, ale hojnejší. Čo ma najviac trápi je pichanie v pošve. V priebehu dňa ma v intervaloch pichá a cítim akoby sťahy pri vchode do pošvy. Gynekológ ma pozrel zrkadlami, následne ma vyšetril vaginálnou sondou, skontroloval krčok a plodovú vodu, zhodnotil, že je stav OK, vraj to mykóza nie je. Nasadil mi Macmiror complex, mám si dať 5 tabliet, ster mi odmietol robiť, vraj je to zbytočne.

Chcem sa spýtať, či je v poriadku, že mám takto naslepo nasadený Macmirror, veď predsa neviem, aký nález vo flóre mám?

Mám sa pre istotu obrátiť na iného gynekológa ako samoplatca?

Ako mám postupovať?

Ďakujem vám pekne.

Dobrý deň,

ak máte ťažkosti, je lepšie nález bez zbytočného vyčkávania preliečiť. Ide o širokospektrálny preparát, mal by zabrať. Samozrejme ideálne by bolo odobrať ster a liečiť podľa výsledkov kultivácie, avšak liečba by sa oneskorila o jeden týždeň, kým by výsledky prišli.

Bolo ale možné odobrať ster pred liečbou a v prípade, že liečba Macmirorom nezaberie, vedelo by sa čo špecificky nasadiť.

Doporučujem užívanie probiotík na úpravu vaginálnej flóry po skončení liečby.

V prípade ďaľsích otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník