Je v poriadku, ak mám silnú menštruáciu dvakrát za mesiac?

Zodpovedané
28. júl 2022

Dobrý deň,

viem, že je tu veľa otázok, ale chcela som sa spýtať. Menzes som mávala v poriadku, mám 8 r. syna, 31 r. a v poslednej dobe mám menštruáciu aj dvakrát za mesiac a neviem čo s tým (2 - 6. 7.) a teraz mi zas začal, ale taký silný, že sama neviem čo. Skúšala som Algifen aj z Nurofen, teplé obklady ale už som zúfalá. Gynekológ má plno, najbližšie až koncom augusta alebo jedine pohotovosť.

Je to v poriadku alebo sa mi to zdá? Aby som nebola za blbú.

Ďakujem.

Dobrý deň,

Váš gynekológ by Vás mal prijať ako akútny stav, pokiaľ je krvácanie neprimerane silné.

Ak krvácate v koagulách (zrazeniny), veľmi často si meníte vložky (napríklad každú hodinu), prípadne sa cítite slabá, točí sa Vám hlava, vyhľadajte gynekologickú pohotovosť.

Ak ide iba o silnejší menzes ako obvykle druhýkrát do mesiaca a stalo sa Vám to prvýkrát, dohovorte si bežne plánovaný termín u ambulantného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník