Je v poriadku, ak mám po pôrode menzes dva týždne?

Zodpovedané
11. sep 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

Chcem sa opýtať, rodila som 14. 7. a po šestonedelí som bola na kontrole a bolo všetko OK. 29. 8. som dostala menzes, teda aspoň si myslím že to je menzes, ale trvá už dva týždne doteraz a neviem, kedy to skončí.

Myslíte, že je to v poriadku alebo to mám riešiť, ak by to dlhšie trvalo alebo čakať, kým neprestanem krvácať?

Ďakujem.

Dobrý deň,

ak už krvácate riadnou intenzitou 14 a viac dní, je potrebné to riešiť. Kontaktujte svojho ambulantného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník