Je v poriadku, ak je v 5+0 tt slabo viditeľný gestačný vak?

Zodpovedané
9. júl 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

je v poriadku ak v 5+0 tt nie je dobre viditeľný gestačný vak?

Gynekológ povedal, že mám vysoko sliznicu, a je tam nejaký náznak gestačného vaku, cca 5 mm. Vraj ale je to ešte také neisté. Styk sme mali 16 DC, takže aj ovulácia bola nejak až 16 - 17 DC.

Mám už za sebou potraty, preto sa bojím ďalšieho. V prvom tehotenstve mi už na konci 6 tt bolo vidno plod.

Ďakujem pekne.

Dobrý deň,

v 5gt. ide o typický ultrazvukový nález. Nič viac sa tam vidieť ani nedá, drobec je ešte veľmi malý.

Najideálnejšie je skontrolovať nález o dva týždne, kedy by už malo biť aj srdiečko.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník