Je v poriadku, ak je poloha bábätka stále rovnaká?

Zodpovedané
11. nov 2022

Dobrý deň,

momentálne som v 26. tt, cervikometria je 2,6 cm a hrdlo na 1 cm. Bábätko má hlavičku, mám pocit, že na každom sone od začiatku tehotenstva úplne dole až pri lonovej kosti.

Je to v poriadku, že stále sa drží len tam a tak nízko?

A to hrdlo a cervikometria je na tento týždeň už zlá alebo ešte v poriadku?

Ďakujem.

Dobrý deň,

poloha bábätka je v poriadku. Ono si zmení polohu ak potrebuje.

Čo sa ale týka nálezu a cervikometrie, krčok máte výrazne skrátený na daný tyždeň tehotenstva. Určite sú potrebné režimové opatrenia (ležať ideálne s vyloženou panvou), dostatok tekutín a terapia ordinovaná gynekológom.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník