Je toto vhodné dávkovanie Progestanelle?

Zodpovedané
16. jún 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

veľmi by mi pomohol Váš názor ohľadom môjho tehotenstva. Minulý rok 11/21 som mala spontánny potrat. Chvalabohu som teraz znova tehotná, medzitým som sa preliečila, zistil sa problém na hematológii. Momentálne beriem Progestanelle. Doteraz som brala 1 tabletku ráno a dve tabletky večer zdola, dnes mi dr predpísala 3x1 perorálne.

Aký je na to Váš názor? Cítim sa úplne opitá.

A ešte otázka ohľadom lieku Anopyrin.

Vedeli by ste mi poradiť, o koľkej by ho bolo užívať najlepšie? Ráno? Na obed?

+ beriem Femibion 1 a bol mi zistený tetanický syndróm, neviem vôbec ako mám užívať Magne b6 aby toho nebola už veľa.

Ďakujem veľmi pekne za Váš čas a prajem veľa zdravia. 🌸

Dobrý deň,

pokiaľ Vám je zle pri perirálnom užívaní Progestanelle (pomerne častá záležitosť), môžete ju užívať opäť vaginálne. Lokálna vaginálna terapia je dokonca žiadúca. Postačovalo by možno aj 200mg 1x denne na noc, nepoznám však Vašu celú anamnézu, preto sa určite aspoň telefonicky poraďte s gynekológom.

Anopyrin hlavne v približne rovnakom čase každý deň.

Magnézium podľa potreby 3x1 denne, maximálne 3x2 denne.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník