Je to v poriadku, ak som po tabletke "po" nemala špinenie?

Zodpovedané
9. nov 2022

Dobrý deň,

chcem sa opýtať. Mala som pohlavný styk (30. 10.) a stala sa "nehoda", tabletku Escapelle som mala vopred kúpenú a dala som si ju už po niekoľkých minútach po pohlavnom styku. Už je to 8 dní a stále nemám nejaké špinenie. Prvé dni po tabletke som mala aj závraty, bolesti hlavy a brucha, no špinenie stále nič.

Je to normálne, keď to stále nemám, poprípade musí vôbec prísť špinenie po tabletke "po" ?

Je možné, že som tehotná?

Ďakujem.

Dobrý deň,

špinenie sa nemusí dostaviť bezprostredne po užití. Základom je aby sa menzes dostavil zhruba v čase kedy ho očakávate. Ak by meškal dva týždne zrealizujte si tehotenský test.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník