Je to v poriadku, ak mám zdurenú uzlinu na pyskoch?

Zodpovedané
20. dec 2022

Dobrý deň,

pred týždňom som mala abces (vrazila sa mi tam neliečená chrípka podľa gyn.) hneď vedľa klitorisu, ktorý mi gynekologička prepichla a následne ošetrila preplachom peroxidu (dva dni po sebe). Nakoľko som mala atb, nedala mi žiadne na ten abces a zahojil sa. Teraz tam mám už iba mäkkú guličku na mieste abcesu, čo mi gyn. povedala, že to je ešte zdurená žľazka, ale je to v poriadku. Na vonkajších pyskoch z vrchu som si nahmatala ako keby nebolestivú hrčku, niečo ako zdurená uzlina.

Je to v poriadku?

Nebolí, je pohyblivá a voľným okom nie je vidno, ťažko sa ju nahmatáva.

Ďakujem za skorú odpoveď.

Dobrý deň,

bez vyšetrenia sa vyjadriť jednoznačne nemôžem. Preto, pokiaľ by “hrčka” nemizla, prípadne bolela, vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník