Je to normálne, ak mám jasnočervenú krv počas celej menštruácie?

Zodpovedané
4. jan 2023

Dobrý deň,

na začiatku decembra som bola u gyn. na cytológiu. Všetko bolo Ok ale našiel mi nejaký zápal vaginitídu a dal mi Macmiror. 25. 12. som dostala menštruáciu a na 3. deň som si začala dávať tieto tobolky, nakoľko sa môžu dávať vraj aj počas menštruácie. Môj problém je ten, že prvýkrát v živote som mala veľmi zvláštnu menštruáciu. Od začiatku až doteraz je moja krv jasnočervená. Vždy som mala na začiatku aj konci špinenie, teraz nič, len krásna jasná krv.

Je to normálne?

A druhá vec, menzes mávam tak 5 - 6 dní so špinením a teraz 8. deň ale s tým, že cez deň nič a len večer si nájdem trošku krvi na intímke. Ale je to jasná krv, žiadne špinenie.

Z čoho to, prosím, môže byť, nemôže to súvisieť s tým zápalom?

Na začiatku mesiaca som užívala aj atb Augmentin, kvôli dutinám a boľavému uchu. Ešte to mi napadlo, či na to nemohlo mat vplyv.

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

choroba a užívanie antibiotík majú vplyv na menštruačný cyklus. Nemusíte sa obávať.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník