Je táto hodnota ureaplazmy vysoká?

Zodpovedané
28. jan 2023

Dobrý deň,

som v 14. týždni + 3 dni dnes som bola u dr., ktorá mi ešte 2. januára brala ster, lebo som mala kúsok hnedý výtok dnes mi povedala výsledky, že mám ureaplasmu. Hodnota je 10^4.

Je táto hodnota vysoká?

Dostala som Sumamed a Gynoflor, lekárka mi nič nevysvetlila, nepovedala, neviem či to môže ohroziť bábätko, veľmi sa bojím. Neviem, či to od vtedy nemohlo nárast tá hodnota, veď predsa sú to už 4 týždne. Nerobila mi žiaden kontrolný ster. Prosím vás o odpoveď.

Ďakujem.

Dobrý deň,

Ureaplazma je bežnou flórou genitálneho traktu. O jej liečbe sa stále diskutuje.
V literatúre je však uvedené riziko spontánneho potratu či predčasného pôrodu (s narodením plodu s nízkou pôrodnou hmotnosťou a následnými komplikáciami). Postupujte preto podľa doporučení Vášho gynekológa.

Čo sa týka eventuálneho "nárastu hodnôt", v tomto momente je jedno, či je hodnota 10/4 alebo 10/5. Základom je preliečiť Vás. Kontrolný ster je možné zrealizovať najskôr 2 týždne po preliečení.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník