Je tam ešte šanca, keď lekár v 6 tt + 4 nič nevidel?

Zodpovedané
7. jan 2023

Dobrý deň,

mala by som byť podľa výpočtu od nechráneného styku cca v 6 tt + 4 a lekár na ultrazvuku zatiaľ nič nevidel. Testy mi vyšli 4 pozitívne.

Prosím, je možnosť, že tam bude neskôr niečo vidieť, či ide skôr o mimomaternicové tehotenstvo?

Ďakujem krásne.

Dobrý deň,

záleží od poslednej menštruácie. Podľa nej sa vypočíta aktuálny termín tehotenstva.

Ak už mešká menštruácia 2 týždne, malo by byť vidieť aspoň gestačný vačok.

Je ale potrebné absolvovať ultravukovú kontrolu dľa plánu, prípadne aj odber hCG.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník