Je takéto špinenie v poriadku na začiatku tehotenstva?

Zodpovedané
23. aug 2022

Dobrý deň,

som tehotná a dosť som sa zľakla keď som začala špiniť. Viem, že je to normálne keď sa vajíčko uhniezďuje ale mám aj kŕče v podbrušku, dala som si magnézium šumivý, tak to na pár hodín prešlo ale opäť sa to vrátilo. Bola som na ultrazvuk a bábätko ešte nebolo vidieť, som len v začiatku tehotenstva ale všetko bolo v poriadku. Mám len starosti čo ďalej, pripájam fotku. Ani neviem, či je to špinenie alebo krvácanie. Mám to len 3 krát do dňa po cikaní.

Je to v poriadku?

Ďakujem.

P.S. Foto, prosím, nezverejňovať.

Dobrý deň,

každé špinenie/krvácanie sa v tehotenstve považuje za hroziaci potrat. Aj keď vo väčšine prípadov sa nič závažné nedeje, ako píšete, oplodnené vajíčko sa uhniezďuje a prepájajú sa vyvíjajúce sa cievy medzi placentou a maternicou.

Magnézium na krvácanie nepomôže. Potrebujete aktuálne kľudový režim, prípadne Ascorutin 3x denne a čas, ak ste ešte na samom začiatku. Lekár na pohotovosti Vám môže predpísať progesterón.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník