Je špinenie v 24. týždni v poriadku?

Zodpovedané
28. mar 2023

Dobrý deň,

som v 24. týždni tehotenstva a 2x som zašpinila tmavohnedou krvou. Na pohotovosti mi dali Progestenalle čapíky. Gynekológ odmieta spraviť ster, vraj je to zbytočné.

Keď som naliehala aspoň na sono sondou, tak zistil krčok zvnútra liekoviteho tvaru. Mám si dávať magnézium 4 denne. Na papier napísal hroziaci potrat.

Je to špinenie v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

nevidela som výsledky vyšetrení. V každom prípade, dodržujte prísny kľudový režim a užívajte doporučenú terapiu.

Čokoľvek by sa Vám nepozdávalo, vyhľadajte gynekologickú pohotovosť či ambulantného gynekológa. Teda pri zosilnení krvácania alebo pri bolestiach. Sledujte si tiež pohyby plodu.

Ku krvácaniu môže dôjsť pri nízko nasadajúcej placente, pohlavnom styku, námahe, bolestiach, ale aj pri infekcii.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník