Je šanca, že sa hodnoty po liečbe Medrolom upravia?

Zodpovedané
21. okt 2022

Dobrý deň,

po dvoch neúspešných tehotenstvách, ktoré skončili v 8 tt, sme začali hľadať príčinu. Bola mi zistená špecifická celulárna odpoveď voči partnerovým antigénom ťažkého stupňa, čoskoro mám kontrolné odbery MIF, užívam 6 týždňov Medrol.

Je tam nejaká šanca, že sa hodnoty po liečbe Medrolom upravia?

Ďakujem.

Dobrý deň,

je to skôr otázka na imunológa, ale liečbu by Vám zbytočne určite nenasadil. Liek má za účelom tlmiť nežiadúcu imunitnú odpoveď proti partnerovým antigénom.

V prípade gravidity liek budete pravdepodobne užívať aj naďalej.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník