Je šanca, že sa ešte objaví plod?

Zodpovedané
8. sep 2021

Dobrý deň,

som v 7. týždni + 4 dni a minulý týždeň v piatok mi sono ukázalo prázdny gestačný vak. Na kontrolu som išla v utorok s tým, že uvidíme čo bude ďalej. Je to bez plodu so zmenšeným gestačným vakom oproti piatku. Vzali mi aj krv v piatok a hodnota 1950. V utorok 2540.

Mám čakať, vraj sa rozkrvácam. Mám nasadený Progresterol s tým, že ho mám celý dobrať a v pondelok prísť znova na sono. Nechcem si robiť falošnú nádej.

Je možné, že sa v pondelok ešte plod objaví?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa toho čo píšete, ide o diagnózu zvanú Anembryomola. Pokiaľ v 7. - 8. týždni nie je viditeľný plod a gestačný vak je menší, nejde žiaľ o prosperujúce tehotenstvo.

Nerozumiem z akého dôvodu užívate ešte progesterón. Pokiaľ ho budete užívať, tak s najväčšou pravdepodobnosťou sa ani nerozkrvácate.

Hláste sa podľa plánu na kontrole.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník