Je šanca, že po operácii cysty budem môcť mať deti?

Zodpovedané
14. dec 2021

Dobrý deň,

minulý týždeň vo štvrtok som mala operáciu, pretože som mala cysty na oboch vaječníkoch. Po operácií som nešpinila a ani nekrvácala. V sobotu som začala krvácať a krvácam silno ako pri menštruácií. Menštruácia mi má prísť až o 8 dní.

Je to v poriadku?

Môže byť aj to, že mi prišla skôr menštruácia?

Môj gynekológ momentálne má dovolenku, takže som zúfala. Po operácií mi doktor povedal, že budem mať problém s otehotnením, keďže sa dosť poškodili vaječníky. Ostalo tam veľmi málo dobrého tkaniva.

Je tam ešte nejaká šanca na deti?

Som z toho psychicky dosť zle.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno, vplyvom anestézy a “stresu” z operácie sa Vám mohol spustiť menzes skôr.

Čo sa týka vaječníkov, tak všetko záleží od toho v akom stave zostali po operácii. Vydržte do kontroly u gynekológa, ktorý obdrží prepúštaciu správu a v prípade potreby si vyžiada aj operačný protokol.

Ultrazvukovým vyšetrením je možné skontrolovať veľkosť vaječníkov a počet folikulov, ktoré nám povedia viac ovariálnej rezerve a možnosti otehotnieť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník