Je šanca mať zdravé tretie dieťa?

Zodpovedané
8. dec 2021

Dobrý deň,

mám dve deti a chceli by sme tretie. Prvá dcéra je zdravá a druhá dcérka má autizmus. Kvôli tomu sme nechceli mať dieťa. Prešlo 11 rokov a veľmi túžim po bábätku.

Aká je šanca, že tretie dieťa bude zdravé?

Ďakujem

Dobrý deň,

ja si myslím, že je malá pravdepodobnosť, že sa situácia zopakuje a je veľká šanca mať zdravé dieťatko.

V dnešnej dobe existujú genetické vyšetrenia, ktorými je možné vyšetriť rodičov pred koncepciou a tiež sa dajú realizovať rôzne testy počas tehotnosti.

Problematika je však veľmi zložitá a nepatrí k mojej odbornosti. Preto by som Vám poradila položiť otázku v sekcii Poradňa s genetičkou - MSc. Dominika Valent Raffajová, ktorá sa Vám určite bude vedieť bližšie k otázke vyjadriť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník