Je rovnaká krvná skupina problém pri snahe o dieťa?

Zodpovedané
12. jan 2022

Dobrý deň,

s manželom máme rovnakú krvnú skupinu. O prvé dieťa sa snažíme už 5,5 roka a zatiaľ sa nedarí. Moja gynekologička nič nerieši. Vždy povie, že je všetko v poriadku. Manžel vyskúšal už všetko, čo moja lekárka odporučila. Manžel bude mať tento rok 32 a ja 30.

Čo nám odporúčate?

Budeme môcť mať dieťa prirodzenou cestou?

Ďakujem

Dobrý deň,

5,5 roka je dlhá doba a je načase začať pátrať po príčine. Pokiaľ je u Vás všetko v poriadku, teda máte okrem iného potvrdenú aj ovuláciu, začala by som manželom - vyšetrením spermiogramu.

Rovnaká krvná skupina nie je žiadnym problémom a nesúvisí so sterilitou.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník