Je reálna možnosť otehotnieť po chemoterapii partnera?

Zodpovedané
15. nov 2021

Dobrý deň,

partner v minulosti prekonal chemoterapiu kvôli rakovine uzlín. Mal nejaký typ non hodgkinovho lymfómu. Nedal si zmraziť spermie, lebo v tom čase bol presvedčený, že rodinu nechce. Chemoterapia mala dopad na jeho plodnosť.

Aké je veľké riziko, že ak by sme počali, dieťa bude postihnuté?

Ma chemo vplyv aj na toto?

Má význam snažiť sa bez ochrany a počať vlastné dieťa?

Alebo je lepší ísť cestou umelého oplodnenia cudzími spermiami?

Ja som zdravá, mladá, bez závažných gynekologických problémov.

Ďakujem

Dobrý deň,

doporučila by som vyšetrenie spermiogramu muža. Poskytne Vám bližšie informácie o jeho zdravotnom stave a možnosti úspešného tehotenstva.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník