Je pravda, že nehormonálne antikoncepčné teliesko predlžuje menštruáciu a zosilňuje krvácanie?

Zodpovedané
25. jan 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom hormónu androstendión.

Spôsobuje hormón androstendión depresiu?

Je pravda, že nehormonálne antikoncepčné teliesko predlžuje menštruáciu a zosilňuje krvácanie?

Je možné otehotnieť po neumytí muža z predošlého dňa, kedy bol pohlavný styk?

Ďakujem

Dobrý deň,

každá žena reaguje individuálne na vnútromaternicové teliesko. Niektorá ho toleruje výborne, iná vôbec. Všeobecne je však dobre tolerované. Vyslovene však pod jeho vplyvom krvácanie nie je zosilnené a ani predĺžené. Je ale pravdou, že sa môže vyskytovať medzimenštruačné špinenie, a to hlavne v prvých mesiacoch od inzercie.

Spermie na vzduchu hynú. Nie je možné otehotnieť.

Hormón androstendión nemá súvis s depresiami.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník