Je potrebný odstup medzi druhou dávkou Pfizeru a snažením sa o dieťa?

Zodpovedané
2. júl 2021

Dobrý deň,

dnes som týždeň po druhej dávke Pfizeru. Budúci týždeň mi vychádzajú plodné dni.

Môžeme sa snažiť o dieťa?

Prvú a aj druhú dávku očkovania som mala počas menzesu.

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčania sa rôznia.

V niektorých krajinách očkujú nezávisle od toho, či sa pacientka snaží otehotnieť alebo už je tehotná. Iné odporúčania hovoria o nutnosti počkať po očkovaní 2 -3 týždne, ďalšie dokonca 2 - 3 cykly.

Podľa posledných informácií z 4/2021 je očkovanie počas tehotenstva odporúčané.
Myslím, že 2 týždne od druhej dávky očkovania je postačujúce.

Určite sa však poraďte so svojím gynekológom.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník