Je potrebné vyšetrenie u gynekológa, keď mám krvácanie v strede cyklu?

Zodpovedané
6. dec 2021

Dobrý deň,

objavilo sa mi krvácanie v strede cyklu a trvá už 5 dní. Niekedy je ako špinenie, niekedy na wc aj cca. 20 ml naraz. Ide o zoxidovanú krv.

Je potrebné vyšetrenie u gynekológa?

Doteraz som v takej intenzite mimo menštruácie nemala. Naposledy som mala špinenie asi pred 2 rokmi. Teraz sa ku gynekológovi nedostanem.

Bude mať neskôr zmysel vyšetrenie?

Uvidí ešte niečo na sone?

Ako si teraz môžem pomôcť?

Mám skúsiť Ascorutin?

Môže to byť nedostatkom estrogénu?

Môže to spôsobiť problém pri budúcom IVF?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ ide iba o farbenie a žiadne iné ťažkosti nemáte, odsledujte si to. Pokiaľ by išlo o dlhotrvajúce krvácanie, prípadne by sa situácia zopakovala aj v nasledujúcom cykle, vyhľadajte svojho gynekológa, ktorý Vás vyšetrí a zistí príčinu ťažkostí.

Zatiaľ podľa môjho názoru jeho návšteva nie je potrebná. Môže ísť o trochu dlhšie trvajúce ovulačné krvácanie, ktoré sa už nezopakuje. Prípadne cyklus môže ovplyvniť aj choroba, užívanie antibiotík, stres, nadmerná fyzická záťaž.

Ascorutin môžete užívať 3x denne 1 tabletu. Myslím si, že by špinenie ustálo aj samé.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník