Je potrebné riešiť chýbajúcu menštruáciu pri HAK?

Zodpovedané
23. apr 2022

Dobrý deň,

už približne 8 mesiacov užívam HAK Belara. Vždy mi chodil menzes počas pauzy na 3. deň v utorok, avšak tento mesiac neprišiel. Partnera už 2 mesiace nemám, nemala som žiadny pohlavný styk. Tehotná byť nemôžem. Predchádzajúce mesiace vždy prišiel a načas. Viem, že pri HAK sa niekedy uvádza aj vynechanie menzesu, avšak doteraz vždy a načas chodil počas utorka.

Je potrebné to nejako riešiť alebo po 7 dňovej pauze pokračovať v štandardnom užívaní HAK?

Iné gynekologické ťažkosti aktuálne nemám.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ je tehotenstvo vylúčené, nie je dôvod sa obávať. Skutočne sa to pri užívaní antikoncepcie stáva. Pokračujte v uživaní nového blistra tak ako bežne po 7 dňovej pauze.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník