Je podľa Vás risk plánovať dieťa počas tretej vlny Covidu-19?

Zodpovedané
12. nov 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom plánovania tehotenstva.

Je podľa Vás risk plánovať dieťa počas tretej vlny Covidu-19?

Som zaočkovaná dvomi dávkami.

Je lepšie počkať na tretiu dávku a snažiť sa o dieťa až potom?

Ďakujem

Dobrý deň,

život sa pandémiou nezastavil. Keď pandémia skončí, možno príde niečo ďalšie, čo nám životy skomplikuje. Takže ja osobne zastávam názor, že kľudne plánujte tehotenstvo.

Zaočkovať sa treťou dávkou následne môžete aj počas gravidity. Očkovanie proti Covid-19 patrí medzi odporúčané aj v tehotenstve.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník