Je počas snaženia sa o dieťa postačujúce užívať Inofolic a Progestanelle?

Zodpovedané
28. mar 2023

Dobrý deň,

s manželom sa snažíme o druhé bábätko. Prvé dieťa má 2 roky a podarilo sa na prvýkrát. Druhé sa nám nedarí už nejaký čas. Doteraz som mala pravidelný cyklus 26 dní. Posledné 2 mesiace sa to pokazilo. Vzhľadom na to mi gynekológ predpísal Progestanelle 100 mg na vkladanie od 16. dňa. Plus odporučil Inofolic a Folandrol s tým, že muž nemusí ísť na spermiogram. Vraj mu dajú tak či tak len Folandrol.

Je kombinácia pre mňa Progestanelle a Inofolic v poriadku?

Nemá Progestenalle antikoncepčné účinky?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ide o vhodne nastavenú liečbu. Pokiaľ by sa menzes neupravil, bude nutné navýšiť dávku progesterónu.

Pokiaľ by sa nezadarilo do 3 - 6 mesiacov, vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý zváži ďalšie vyšetrenia, eventuálne Vás odošle na konzultáciu do CAR.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník