Je po sekcii pichanie v podbrušku pri močení v poriadku?

Zodpovedané
8. máj 2022

Dobrý deň,

som mesiac po cisárskom reze a niekedy mám pocit pri močení, hlavne keď už končím s močením, že ma strašne pichá v podbrušku. Moč mám vyšetrený a zápal tam nie je. Cievkovali ma pri pôrode, len sa bojím, či nemám nejaký zápal maternice. Pred pôrodom som to mala dosť často. Niekedy ma aj strašne nafukuje a bolí celé podbruško ale keď odídu plyny je to ok a nič ma nebolí.

Čo sa týka krvácania, už nekrvácam, mám len lochie ktoré keď si privoniam páchnu ako keby po rybacine, neviem ako to mam nazvať.

Je to v poriadku?

Ďakujem.

Dobrý deň,

bolesti v podbrušku môžu súvisieť aj s plynatosťou. Črevá si hľadajú svoje miesto, postupne to ustane. Mierne pichanie pri močení by som tiež nepovažovala za patológiu (predovšetkým ak bol moč vyšetrený). Mesiac po operácii je veľmi krátky doba na to, aby sa tkanivá stihli zahojiť. Potrebuje to iba čas.

Čo sa týka lochií, ony po pôrode zapáchajú typicky, ťažko to opísať. Nepovedala by som však, že po rybacine. Po rybacine typicky zapácha infekcia Gardnerellou vaginalis. Doporučila by som preto vyšetrenie u gynekológa s odberom kultivácie z pošvy.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník