Je Pharmatex spoľahlivý?

Zodpovedané
29. dec 2021

Dobrý deň,

od pôrodu a ukončenia šestonedelia som si nechala na moju žiadosť nasadiť HAK (klasickú, keďže nedojčím). Užívam ju doteraz. Avšak tentokrát som s ňou neni úplne stotožnená. Mala som PCO a po pôrode mi 2 cykly prišli krásne po 28 dňoch - prvýkrát v živote. Asi chápete tu radosť. Preto uvažujem o jej vysadení, nakoľko sa mi ani nedarí chudnúť popri nej, nemám chuť na sex.

Uvažujem nad spermicídnym prípravkom Pharmatex vždy v kombinácii s prerušovaným stykom.

Je táto metóda dostatočne bezpečná?

Vaginálne teliesko nechcem a rovnako ani inú formu hormonálnej antikoncepcie.

Ďakujem

Dobrý deň,

ja osobne nezvyknem doporučovať spermicídne preparáty, pretože ich spoľahlivosť je nižšia ako pri užívaní hormonálnej antikoncepcie. Aj napriek tomu mám pacientky, ktoré Pharmatex používajú a pochvaľujú si ho.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník