Je opuch ľavého prsníka spôsobený tehotenskými hormónmi?

Zodpovedané
5. nov 2021

Dobrý deň,

som v 20. týždni tehotenstva a pred pár dňami som si všimla, že ľavý prsník mám trošku opuchnutý. Večer po sprche svrbí a ako keby som mala takú "pomarančovú" kožu.

Prirovnávam si to k nejakej alergickej reakcii.

Môže to byť spôsobené tehotenskými hormónmi?

K lekárovi idem až v pondelok.

Ďakujem

Dobrý deň,

bez vyšetrenia je veľmi ťažko povedať o aký problém sa jedná. Vami popisované zmeny nie sú typické pre tehotenstvo.

Pokiaľ ťažkosti nie sú výrazné, vydržte do pondelka, kedy Vás Váš gynekológ vyšetrí.

V prípade stupňovania ťažkostí vyhľadajte najbližšiu gynekologickú pohotovosť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník