Je občasné pálenie pri močení a bolestivý pohlavný styk dôsledkom zápalu vaječníkov?

Zodpovedané
19. apr 2022

Dobrý deň,

asi 2 mesiace dozadu som mala vaginálnu infekciu (svrbenie, pálenie, hrudkovitý výtok). Išla som do lekárne a odporučili mi Canesten krém a tabletu. Príznaky do 2 týždňov ustúpili. Lenže odvtedy ma často bolí v podbrušku a istý čas ma bolela aj ľavá strana brucha. Posledný mesiac sa to ešte trochu zhoršilo. Bolí ma počas pohlavného styku a prerušovane ma páli počas močenia, potom bolesť zvyčajne do hodiny ustúpi.

Minulý týždeň som bola u lekárky, lebo som mala celý týždeň horúčku. Zobrala mi krv, prešetrila moč, ale výsledky vyšli dobre.

Mohol by to byť zápal vaječníkov aj napriek tomu, že mi výsledky dopadli dobre?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem u akého lekára ste boli, ale bolo by vhodné navštíviť gynekológa. Zrealizuje potrebné vyšetrenia a vylúči/potvrdí prípadný gynekologický pôvod ťažkostí.

Bez vyšetrenia sa Vám bohužiaľ bližšie vyjadriť neviem.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník