Je nutná sonografia prsníkov v tehotenstve?

Zodpovedané
12. aug 2022

Dobrý deň,

minulý rok som mala mikrocystu v prsníku - kontrola po 9 mesiacoch 4.3.2022. Tento rok bolo všetko ok. Sonografička mi kázala prísť až o rok v marci 2023 (toho času som bola 10. týždeň tehotenstva).

Dnes som v 33. týždni a bola som v poradni. Gynekologička mi robila prevenciu t.j ster z krčka maternice a palp.vyšetrenie prsníkov. Poslala ma na sono prsníkov. Povedala som, že som bola v marci tohto roku. Vraj aj tak mám ísť, lebo kvôli dojčeniu sa potom dlhšie nedostanem. Príde mi to zbytočné a plus ďalších 25 eur.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

v tehotenstve ja osobne pacientky neodosielam na ultrazvuk prsníkov. Rovnako pri dojčení.

Nález som však nevidela, preto sa neviem konkrétne vyjadriť.

V samovyšetrení je potrebné pokračovať a v prípade zmeny palpačného nálezu bezodkladne vyhľadať gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník