Je normálne, že od zavedenia vnútromaternicového telieska nemám menštruáciu?

Zodpovedané
31. aug 2021

Dobrý deň,

mám 28 rokov a pred rokom som si dala zaviesť vnútromaternicové teliesko. Od jeho zavedenia nemávam menštruáciu. Mám iba občasné špinenie. Výsledky sú všetky v poriadku a tehotná nie som.

Je to normálne?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pri hormonálnom vnútromaternicovom teliesku je to úplne bežná situácia. V literatúre sa popisuje, že dokonca až 90% žien nemenštruuje, prípadne iba špiní.

Je to v dôsledku hormónu obsiahnutého v teliesku. Nijako Vám to neškodí, neobávajte sa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník