Je normálne trojtýždňové meškanie menzesu 7,5 mesiaca po pôrode?

Zodpovedané
29. okt 2021

Dobrý deň,

v marci som rodila v Leviciach. Lekár mi tvrdil, že menštruácia sa mi upraví behom 6 mesiacov po pôrode. Lenže 3 mesiace dozadu mi meškala menštruácia 2 týždne. Minulý mesiac mi prišla presne na 28. deň a teraz mi už zase mešká 3 týždne.

Zatiaľ ju nemám. Občas mm bolesť v podbrušku. Tehotná nie som, test mám negatívny. A pochybujem, že by som otehotnela, keďže som mala umelé oplodnenie.

Ako dlho sa telo spamätáva z pôrodu?

Je normálne trojtýždňové meškanie menzesu 7,5 mesiaca po pôrode?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ dojčíte, je to úplne prirodzené.

Pomôcť by Vám mohla tiež odpoveď na otázku nižšie:
https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Pokiaľ nekojíte a mali ste už pred tehotenstvom problém s nepravidelnými cyklami. Je malá pravdepodobnosť, že sa Vám po pôrode cyklus spontánne upraví. Pravdepodobne bude potrebná hormonálna liečba.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník