Je normálne mať v 45. rokoch dvakrát do mesiaca menštruáciu?

Zodpovedané
30. dec 2021

Dobrý deň,

mamina má 45 rokov a tento mesiac mala asi dvakrát menštruáciu.

Je normálne, aby v tomto veku mala krátko po sebe menštruáciu?

Dnes mala veľké kŕče bruchu a nevedela sa ani postaviť. Dávali sme jej teplé obklady na brucho. Lieky jej nezabrali. Na preventívne prehliadky nechodí
Naposledy bola pred 14. rokmi, keď čakala mladšiu sestru.

Pripravuje sa jej telo na stratu menštruácie?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť aj o perimenopauzu a o nič vážne. V každom prípade jej ale dohovorte, aby navštívila gynekológa čím skôr.

Práve ženy, ktoré dlhé roky neabsolvovali gynekologickú prehliadku končia s najvážnejšími diagnózami a častokrát je už potom neskoro.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník