Je normálne, ak v 16. tt nemám bruško?

Zodpovedané
8. nov 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

som v 16+3, prvé tehotenstvo a ešte vôbec nemám žiadne bruško.

Je to normálne?

Sem tam sa mi zdá, že keď ležím tam cítim takú vydutinku v podbrušku ale keď sa postavím je preč, a taktiež nie je počas dňa konštantnej veľkosti. Tak to najskôr budú čreva možno. Som drobnej postavy, 162 cm a 44 kg pri otehotnení. Teraz mám 46. Na poradni som bola minulý týždeň a bábätko meralo, ako malo. Napriek tomu mám stále obavy, že moje ploché brucho znamená, že niečo nejde v poriadku. Nemám už žiadne iné príznaky. Všetko po 1. trimestri pominulo.

Ďakujem!

Dobrý deň,

neobávajte sa, bruško čoskoro tak poskočí, až sa budete čudovať 🙂 obvykle okolo 20gt. je ho už pekne vidieť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník