Je normálne, ak rana po sekcii štípe pri pohybe?

Zodpovedané
30. sep 2022

Dobrý deň,

som šiesty deň po sekcii, rana vyzerá byť z vonku v poriadku, nerozchádza sa ani nie je zapálená. Stehy sa ešte nerozpustili. Rana na dotyk je už len mierne citlivá, nie je bolestivá, no pri pohybe (chôdza) začne štípať (pocit akoby mi do otvorenej rany dávali alkohol), spočiatku to bolo len na jednom mieste, no postupne sa to ťahá pozdĺž celej rany. Toto bola moja druhá sekcia, pri prvej som takéto problémy nemala.

Je to normálny proces hojenia alebo je potrebná kontrola u lekára?

Nie som schopná vykonávať ani bežné činnosti.

Ďakujem.

Dobrý deň,

ešte je to veľmi čerstvé a pokiaľ rana nie je začervenalá, opuchnutá, nerozchádza sa, či nesecernuje, počkala by som ešte a skúsila viac oddychovať. Ranu už nepreliepajte, skúste nosiť šaty, aby sa vetrala. Nohavičky majte pod alebo nad jazvou.

Ak by sa ťažkosti zhoršovali, vyhľadajte ambulantného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník