Je normálne, ak mám ľavý prsník väčší?

Zodpovedané
27. júl 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

chcem sa opýtať na jednu otázku. Mám 25 r, od mala som plnej postavy a prsia mám dosť veľké. Podprsenku nosím as F. Dosť dlho som nenosila podprsenky, teraz už ich nosím ale včera si švagriná všimla, že mám ľavý prsník väčší než pravý ako keby plnší. Bolesť ani hrčku v ňom nemám, len je o trošku väčší. Vidno to hlavne keď nemám podprsenku a zohnem sa.

Mám to riešiť alebo je to bežné?

Lebo väčšina žien mi píše, že tiež nemajú rovnaké prsia.

Ďakujem.

Dobrý deň,

prsia nemá žiadna žena rovnaké. U niekoho to vidieť viac, u niekoho menej.

Neobávajte sa, o nič nejde.

V samovyšetrení prsníkov však pokračujte.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník