Je normálna menštruácia na začiatku tehotenstva?

Zodpovedané
16. okt 2021

Dobrý deň,

som v 5. týždni tehotenstva a dostala som menšiu menštruáciu. Nie je červená s hrudkami, ale ružová bez hrudiek.

Je to normálne?

Moje príznaky: Zvracanie, bolesť krížov (chrbát), zmeny nálad, zmeny stolice, chute, kŕče v podbrušku. Podbruško mám také ťažké ako keby, prsia mám citlivé len nie mäkké ale tvrdšie než zvyčajne.

Poslednú menštruáciu som mala 17.9.2021. Podľa kalkulačky na internete mi vyšlo 4. - 5. týždeň tehotenstva. Pred 4 dňami mi vyšiel negatívny test a včera pozitívny.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite čím skôr vyhľadať najbližšiu pohotovosť. Môže ísť iba o uhniezďovanie oplodneného vajíčka, ale tiež o počínajúci potrat.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník