Je nejaká možnosť plodu pomôcť rásť?

Zodpovedané
27. júl 2022

Dobrý deň,

som na začiatku 7 tt, veľkosť plodu mám 5.02 mm, je to v poriadku?

Srdiečko bije. Akurát o 2 týždne mam prísť na kontrolné sono, či plod rastie. Ak nie, zrejme tehotenstvo ukončíme.

Je nejaká možnosť plodu pomôcť rásť?

Ďakujem.

Dobrý deň,

v úvode tehotenstva je bežné, že plod neodpovedá danému týždňu tehotenstva, ktorý je vypočítaný podľa menzesu. K oplodneniu mohlo dôjsť aj skôr alebo neskôr.

Takto v úvode je najpodstatnejšie, aby bolo dieťatko v maternici a bilo mu srdiečko. Ak to tak je, tak je najskôr všetko v najlepšom poriadku.

Užívajte tehotenské vitamíny. Buďte v pohode a všetko dobre dopadne.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník