Je nachladnutie na začiatku tehotenstva nebezpečné?

Zodpovedané
14. apr 2022

Dobrý deň,

môže nachladnutie a bolesť hrdla uškodiť v prvých mesiacoch plodu?

Brala som pastilky na bolesť hrdla, Nasivin do nosa a Paralen. Vraj tie prvé týždne/mesiace sú najdôležitejšie.

Ďakujem

Dobrý deň,

neobávajte sa. Nič z toho plodu neublížilo. Ak by sa aj vyskytla nejaká komplikácia, nepripisovala by som ju nachladnutiu a ani užívanej liečbe.

Prvé dva týždne od ovulácie (keď ešte ani neviete, že ste tehotná) je plod málo citlivý na vplyvy vonkajšieho prostredia. Po zistení tehotenstva sa začína najkritickejšie obdobie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník