Je na začiatku menopauzy postačujúce vyšetrenie krvi?

Zodpovedané
18. nov 2021

Dobrý deň,

mám 42 rokov a nemám už menštruáciu, čo mi aj vyhovuje. Chcela by som si dať urobiť hormonálny profil u gynekológa. Nechcem však z veľmi osobných dôvodov absolvovať vyšetrenie, len odber krvi.

Je vyšetrenie krvi postačujúce?

Uvidí tam lekár všetko, čo je potrebné?

Ďakujem

Dobrý deň,

hormonálnym profilom sa dá potvrdiť príchod menopauzy.

Občas sa ale stáva, že sa v perimenopauzálnom období menzes dostaví napríklad raz za pol roka. Jednoznačne o menopauze hovoríme až keď sa menzes nedostaví po dobu 12 mesiacov.

Na ultrazvukovom vyšetrení vidíme neaktívne vaječníky a nízku sliznicu.

Nemôžeme však rozhodovať za Vášho ambulantného gynekológa. Predsa len o postupe diagnostiky rozhoduje on.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník