Je možné, že uvedený nález nemusí byť benígny?

Zodpovedané
24. dec 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

na sone prsníkov mi bolo nájdené v ľavom prsníku na rozhraní dolných kvadrantov až submamárne sa zobrazuje ovoidné ohraničené echogénne ložisko veľkosti 9x6 mm s drobnou centrálnou anehcogenitou - bez patolog. vaskularizácií, pp. ide o ložisko benig. charakteru FA.
Odporúčané kontrol. USG za 1 - 2 mesiace. Problém je však v tom, že po sone ma stále bolí uvedený prsník, a odvtedy už vyše týždňa mám aj vtiahnutú bradavku na prsníku.

Prosím Vás, môžete mi poradiť, či je možné, keď sa bradavka vtiahla dovnútra, že uvedený nález nemusí byť benígny?

Za odpoveď vopred ďakujem.

Dobrý deň,

v tomto prípade doporučujem čím skôr opäť vyhľadať ambulantného gynekológa, ktorý Vás odošle za špecialistom na mamologickú ambulanciu. Podľa vyšetrenia doporučia ďalší postup.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník